Chata Olymp

Běžky - Hostýnská magistrála

Hostýnská magistrála
768 71 Chvalčov
GPS:
49,366305 17,772694
tel:  +420 573 391 288
https://www.kudyznudy.cz/aktivity/hostynska-magistrala-pesky-na-kole-ci-na-bezkac

Hostýnská běžecká magistrála je unikátní soubor běžeckých tratí po hřebenech Hostýnských hor. Trasa začíná na Hostýně mezi parkovištěm autobusů a restaurací Ovčárna, po celé trase využívá lesní komunikace s turistickými značkami. Z počátku je největší klesáním z celé části trasy, dále pokračuje přes Skalný, Klapínov, Holý vrch, U tří kamenů, Solisko, U Češků, Troják, Na Marušce, Bludný, Čečetkov, Háje a konečná Lazy. 

Hostýnské vrchy nabízí řadu rekreačních a sportovních možností po celý rok. Celá oblast je protkána sítí značených tras pro pěší turistiku i cykloturistiku, které jsou v zimním období využívány běžkaři, kteří nejčastěji využívají hřebenových cest přes Kyčeru buď na Hostýn, nebo opačným směrem na Troják, ale také na Čerňavu, Kelčský Javorník a do Rajnochovic. 

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/hostynska-magistrala-pesky-na-kole-ci-na-bezkac

Hostýnská běžecká magistrála

Hostýnská magistrála
768 71 Chvalčov
GPS:49,366305 17,772694
tel:  +420 573 391 288


Hostýnská běžecká magistrála je unikátní soubor běžeckých tratí po hřebenech Hostýnských hor. Trasa začíná na Hostýně mezi parkovištěm autobusů a restaurací Ovčárna, po celé trase využívá lesní komunikace s turistickými značkami. Z počátku je největší klesáním z celé části trasy, dále pokračuje přes Skalný, Klapínov, Holý vrch, U tří kamenů, Solisko, U Češků, Troják, Na Marušce, Bludný, Čečetkov, Háje a konečná Lazy. Hostýnské vrchy nabízí řadu rekreačních a sportovních možností po celý rok. Celá oblast je protkána sítí značených tras pro pěší turistiku i cykloturistiku, které jsou v zimním období využívány běžkaři, kteří nejčastěji využívají hřebenových cest přes Kyčeru buď na Hostýn, nebo opačným směrem na Troják, ale také na Čerňavu, Kelčský Javorník a do Rajnochovic. Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/hostynska-magistrala-pesky-na-kole-ci-na-bezkac

Běžky - Hostýnská magistrála

Vyhledávání